Firmamız

Era Kalıp 2010 yılında Plastik Kalıbı ve Progresif Sac Kalıbı üretmek amacıyla kurulmuştur.

Sektörden gelen talepleri karşılamak amacı ile 2012 yılında üretim alanını genişleten Era kalıp,
Plastik Mamül üretimi ve Sac Mamüllerin üretimine başlayarak 24 saat üretim hizmeti vermeye başlamıştır.

Firmamız daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 2018 yılında 2.750 metrekare üretim alanına sahip yeni adresine taşınmıştır.

Era Kalıp konusuna hakim olan, deneyimli, uzman kadrosuyla aynı anda bir çok projeyi yönetebilmekte, sürdürülebilir kalite ve hizmetleri sunmakta, hassas çözümler konusunda en iyi olmayı hedeflemektedir.

Özellikle Otomotiv ve elektrik sektöründe deneyimlerini üretime yansıtarak kendine has çözümlerle adından söz ettirmektedir.

Kalıp imalatında yüksek teknoloji gerektiren makina ve yazılımların yatırımını yaparak, bilgi birikimini en iyi şekilde üretime yansıtabilmeyi amaçlamaktadır. Era Kalıp teknolojiyi sürekli takip ederek sektörün ihtiyaçlarına düşük maliyetli ve hassas çözümler üretme konusunda strateji geliştirmektedir.

Kalıp üretiminde kullanılan diğer makinaların yanı sıra 5 eksen simultane makina teknolojisi, yüksek hassasiyete sahip Tel erozyonlar, Cnc dalma erozyonlar, Cmm ölçüm cihazları, tüm analiz ve modelleme yeteneğine sahip üst düzey cad/cam yazılımlarını bünyesinde barındırmakltadır.

Kısa sürede uluslararası platformda yerini alan firmamız 2016 yılından bu yana Uluslar arası alanda Kalıp hizmeti vererek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.